Sanatsal çaba, insan olmanın gereklerini yerine getirecek bir öğedir hiç kuşkusuz. Altkat Sanat Tiyatrosu bu bilinçle hareket eder ve ‘insan’ı merkeze koyarak varlığını sürdürür…

Sanat, insanın kendi doğasını kendi yaratma sürecidir. Yaratıcı insan, oyun alanını bir kaçış, bir soluklanma alanı olarak kullanmakta ve kendini yakın gördüğü bu alanda varlığını yeniden üretmektedir. Sanattan herkesin yararlanması gerekir. İnsanın özgürleşmesi ve kendi ifade yollarını bulacağı bir yöntem geliştirmesi, etkin iletişim gibi birçok yönden farkındalığı arttırdığı kanıtlanmış olan Tiyatro Sanatı’na biz Altkat Sanat Tiyatrosu olarak çağımız yaşamında ve kültüründe, mesleğimiz olan bu sanatın önemini ve değerini taşımak için üretimlerimize devam etmekteyiz.

Kadıköy Moda caddesinde, 2012 yılında şu an bulunduğumuz mekâna geçiş yaparak çalışmalarımızı sürdürdüğümüz Altkat Sanat Tiyatrosu; sergilediği oyunlarla insan’ın dünü, bugünü ve yarınına ışık tutmayı amaçladı. Bu yıl 12. Yılını kutladığımız tiyatromuzun repertuarını genişleterek üretimlerimizi sürdüreceğiz.

Peki Biz Neler Yapıyoruz?

Altkat Sanat Tiyatrosu bünyesinde Temel Tiyatro, Çocuk, Gençlik ve Yetişkin Oyunları, Konservatuara Hazırlık, Pantomim, Gençlere Tiyatro eğitimlerinin yanı sıra, Çağdaş Dans, Yaratıcı Yazarlık gibi başlıklarda workshoplar düzenlemekteyiz.